spoločnost pre ochranu netopierov na slovensku
Úvodná stránka Prečo ich chrániť Poradňa Kontakt Fórum

default.jpg

Vaše 2% už pomáhajú netopierom

07. februára 2017

Len vďaka Vašej podpore cez 2% z dane v minulom roku sme mohli skompletizovať balíčky, ktoré poslúžia našim aktívnym členom pri záchrane netopierov. Celkovo sme zostavili 15 rehabilitačných balíčkov. Tieto postupne rozosielame našim členom, ktorí sa venujú záchrane zoslabnutých netopierov často na hrane života a smrti.

Bez ich pomoci by mnoho týchto fascinujúcich lietajúcich cicavcov zbytočne uhynulo. Súčasťou balíčka je špeciálny roztok Duphalyte pre dehydrované netopiere aj so striekačkou, chirurgické rukavice, digitálna váha, pinzeta, vrecúška na netopiere, miska a živá potrava na kŕmenie netopierov.

Na prenos netopierov sme kúpili veľké plastové boxy, taktiež sme kúpili menšie boxy na živú potravu (červy). Tieto boxy sme špeciálne upravili. Vyrezali sme otvory na dýchanie, ktoré sme prekryli pletivom. Na boku boxov pre netopiere sme prilepili pletivo, aby sa netopiere mali kam zavesiť.

Ako podstielku sme využili bentonit, ktorý poznajú hlavne milovníci mačiek. Súčasťou balíčka boli aj kuchynské utierky, DVD Návrat dážďovníkov a pohľadnice s motívom netopierov.

Aj tento rok sa uchádzame o Vašu podporu cez 2% z dane, chceme ďalej pokračovať v záchrane vysilených netopierov, rozšíriť okruh ľudí, ktorí budú schopní pomôcť pri rôznych prípadoch.

Preto ak nás chcete podporiť aj v tomto roku, prečítajte si ako to môžete urobiť na tomto linku.

 

 


Komentáre 
webpage created by flashlabs.eu, Peter Celuch | Flash RIA Developer, Animator and Designer